Media o nas

Słoneczny zlot [24.08.10]

Przez trzy dni od 20 do 22 sierpnia (piątek – niedziela) w Strzelnie odbywał się III Słoneczny Zlot Świetlic Środowiskowych „Promyk dnia”, który przebiegał pn. „Słowianie”. W tym czasie na terenie stadionu „Kujawianka”, miejscu  zlotu  przebywało około 200 dzieci i opiekunów z 18 świetlic socjoterapeutycznych z terenu całej Polski oraz dzieci z Sandomierza, miejsca dotkniętego powodzią.


Gościnnie w zlocie uczestniczyły dzieci uczęszczające na zajęcia do strzeleńskiej świetlicy profilaktyczno - wychowawczej. W ramach odbywającego się zlotu odbyły się dwa konkursy. Pierwszy polegał na tym, że poszczególne świetlice miały za zadanie opracować temat dotyczący jednego z plemion zamieszkujących dzisiejsze ziemie polskie. Drugi konkurs dotyczył regionu, z którego pochodzą dzieci i młodzież świetlic środowiskowych. Mógł to być wiersz, piosenka, bajka, taniec, czy spektakl teatralny.

 

Nowością podczas zlotu była także budowa samochodów z tektury, a następnie wyścig zbudowanych aut w wielkim rajdzie samochodowym. Za udział w rajdzie każda drużyna otrzymała medale. Dodatkowym elementem tegorocznego zlotu było profesjonalne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W sobotni wieczór miała miejsce „Gala Wieczorna”, którą poprowadzili polski aktor filmowy i teatralny Daniel Wieleba i polski aktor i wokalista Maciej Jachowski.  Gościem specjalnym natomiast był Janek Mela prezes fundacji Poza horyzontem, polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego. Jednocześnie pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Organizatorem przedsięwzięcia było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich Promyk Dnia z dyrektorem biura programu Agnieszką Strzałkowską.

 

Szczegóły w czwartkowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej.

 

[źródło: Pałuki Tygodnik Lokalny]